Resultaterne fra Nordisk Ostefestival 2013

Resultaterne fra Nordisk Ostefestival er som følger:

Nordens ost blev Skallingen fra Enghavegård (Fra katagorien faste) TILLYKKE!!!!

Rygeost:

1. Gederygeost fra Gundestrup
2. Rygeost med hvidløg, Gundestrup
3. Rygeost sødmælk, Gundestrup

Ged:

1.Gedebrie fra Søvind
2.Rød Bavnehøj fra Grand Fromage
3.Hvid Lindbjerg, fra Grand Fromage

Får:

Ho Krydderfår, Enghavegård
Ho Får, Enghavegård

Hvidskimmel:

1.Hvid Sønderhaven, røget, Sønderhaven
2.Hvid Lindbjerg, Grand Fromage
3.Kristines Myke, Hitra

Halvfaste:

1. Kommandanten Ekstra, Sønderhaven
2.Kommandanten Ung, Sønderhaven
3.Høost, Naturmælk

Faste:

1. Wrangeback, Almandsbruk
2. Grotte, Hitra
3. Svedjan

Rødkit:

1.Granbarksost, Jurss Mejeri
2.Ho Fennikel, Enghavegård
3.Rød Sønderhaven, Sønderhaven

Blåskimmel:

1.Kraftkar, Tingvollsost
2.Blå-hvid, Svedjan
3. Kastrup, Ostebørsen

Vi takker for at I har deltaget i Nordisk Ostefestival, i år var 62 håndværksoste tilmeldt og man kan se en live-udsendelse fra TV2fyn på www.tv2fyn.dk om Kulinarisk Sydfyn, den er værd at se, selvom det regnede meget var der 6000 gæster om lørdagen og søndag ender også cirka på det niveau, så vi er glade, men trætte!

Der deltog oste fra:Gundestrup, Søvind, Grand Fromage, Ostebørsen, Sønderhaven, Hitra, Enghavegaard, Naturmælk, Svedjan, Allmannsbruk, Endrup, Jurss, Tingvollost og Oviken.

Mikael Hansen
Kulinarisk Sydfyn

Indkaldelse til generalforsamling

Der indkaldes til generalforsamling i Kulinarisk Sydfyn den 15. november 2012 kl. 18.00 på Sydfyns ErhvervsForskole. Hellegårdsvej 63, 5700 Svendborg

Gavekurve med specialiteter fra Fyn og øerne

Kulinarisk Sydfyn og Maritimt Centers Pakhusbutik har sammensat fire skønne gavekurve se dem her

 

Hvis du har specifikke ønsker til prisklassen af kurven eller indholdet, som du ikke finder i vores nuværende udbud, er du selvfølgelig mere end velkommen til at kontakte os via vores kontakt formular her og vil finder den optimale løsning for dig.

Billeder fra Økologisk Marked 2012

22. – 23. september blev der afholdt Økologisk fødevaremarked i Maritim Center på Havnefronten i Svendborg

Vi har samlet nogle stemningsindtryk fra dagene

[AFG_gallery id=’2′]

Kom til Økologisk Høstmarked

okologisk_hostmarked_2012_stor

Medhjælpermøde!

Tirsdag d. 11. september kl. 18.30 på Levnedsmiddelskolen, Ryttervej 65 holder vi evalueringsmøde for Kulinarisk Sydfyn – Fødevaremarkedet i Svendborg.
Skulle du være interesseret i at blive frivillig medhjælper på Kulinarisk Sydfyns Fødevaremarked næste år- så mød gerne op og hør lidt om, hvordan det hele foregår.
Mere info og tilmelding til kontakt@kulinarisksydfyn.dk

Program Danmarks Økologiske Høstmarked

Lørdag d. 22/9:
10.00 : Markedets boder åbner i Maritimt Center
10.00 – 15.00 : Børneaktiviteterne går i gang  langs Honnørkajen bag Maritimt Center:
– Træktur med heste
– Gæt et æble konkurrence
– Grill et æble
– Lav din egen æblemost
15.00 : Markedet lukker
15.30 : Kom og se kunstnernes workshop – den kreative proces ved udviklingen af eventen med danseteatret sART og ”Eating Designer” Marije Vogelzang  – i Tømmerværkstedet på Frederiksøen

Søndag d. 23/9:
10.00 : Markedets boder åbner i Maritimt Center
10.00-15.00 :  Børneaktiviteterne går i gang  langs Honnørkajen bag Maritimt Center
– Træktur med heste
– Gæt et æble konkurrence
– Grill et æble
– Lav din egen æblemost
11.00 : Performance på Nokken – resultatet af workshoppen med sART og Marije Vogelzang.
Oplev hvordan de kæder kulinariske begivenheder sammen med Cittaslow-ånden og viser publikum essensen af Det gode Liv. Derefter Artist Talk med Marije Vogelzang – publikum og presse er velkomne til at stille spørgsmål
15.00 : Markedet lukker

Besøg Smagen af Fyn butikken

Ny butik med fynske fødevarer

åbner nær indgangen til Egeskov Slot
1. juli – 15. august

Åbent alle ugens dage kl. 12-18

 

[AFG_gallery id=’5′]

Nordens Ost 2012 blev Gedebrie fra Søvind

Hædret med Nordens Ost blev: Gedebrie fra Søvin a et enigt dommerpanel bestående af: Christian Harold, tidligere osteimportør og formand for Slowfood Fyn. Per Brun, Fougaz. Torsten B. Jakobsen, Zonen for madkultur. Andreas Harder, Meyerfood.

Indenfor følgende katagorier blev der tildelt guld, sølv eller bronze til:

Rygeost:
Guld: Gedemælksrygeost, Gundestrup Mejeri og Bryghus
Sølv: Kommenrygeost, skummet, Gundestrup Mejeri og Bryghus
Bronze: Sødmælksrygeost og ramsløgrygeost, Gundestrup Mejeri og Bryghus

Friskost:
Guld: Flødeost med hvidløg, Søvind
Sølv: Flødeost Naturel, Søvind
Bronze: Gedefriskost Naturel, Søvind

Hvidskimmel:
Guld: Udgår=Nordens Ost
Sølv: Fårebrie, Knuthenlund
Bronze: Hvidskimmel, Sønderhaven

Ged/Fåreost fast:
Guld: Fåreost, Knuthenlund
Sølv: Grå Ørn, Åsberg
Bronze: Fåreost, Stenhøj, Knuthenlund

Halvfast ko:
Guld: Clausen Special 50%, Gundestrup Mejeri og Bryghus
Sølv: Clausen Special 30%, Gundestrup Mejeri og Bryghus
Bronze: Svenbo, Sønderhaven

Faste:
Guld: Kornmod, Sønderhaven
Sølv: Skallingen, Enghavegaard
Bronze: Commandante, Sønderhaven

Rødkit:
Guld: Langli, Enghavegård
Sølv: Granbarksost, Jurss
Bronze: Lille Kristian, urt, Kristiansminde

Blåskimmel:
Guld: Lindbjerg Blue, Grand Fromage
Sølv: Blå fåreost, Løgismose
Bronze: Sørmlands Ædel, Jurss